Koronavirus již podruhé na Přírodovědecké fakultě UK

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Koronavirus již podruhé na Přírodovědecké fakultě UK

zájem o problematiku nového čínského koronaviru je stále značný a proto se zástupci odborné veřejnosti rozhodli uspořádat II. veřejnou přednášku a diskuzu na toto velmi skloňované téma. Pokud jste nestihli I. veřejnou přednášku, která se uskutečnila na Přírodovědecké fakultě a o které jsme informovali zde: http://geoqol.natur.cuni.cz/?p=1453, tak nevadí.

První veřejná diskuze a přednáška byla zaměřena na seznámení se s koronaviry jako specifickými typy viru, bližším geografickým seznámením se s oblastí nákazy a okolnostmi jejího vzniku. Byla představena oficiální dostupná data a studie, které byly srovnány s druhy koronavirů šířících se v minulosti (SARS a MERS). V závěrečné diskuzi došlo i na téma možné léčby koronavirové epidemie. Celý přednáškový blok se těšil hojné účasti veřejnosti i zástupců akademické sféry. K dispozici jsou například tyto 2 přednášky prof. dr. Dagmar Dzúrové, CSc. a dr. Libora Jelena, Ph.D.

wu-chan_libor_jelen.pdf

Download File

koronavirus_dagmar_dzurova.pdf

Download File

Pro ty z Vás, pro které je toto téma stále zajímavé a chcete se dozvědět další aktuální informace, je připraven druhý přednáškový blok.

Těšíme se na Vás ve středu 19. 2. 2020 v 18:15 hodin v prostorách Velké geologické posluchárně na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, Albertov 6, Praha 2.

Mimo předchozích řečníků – prof. Dagmar Dzúrové, dr. Ruth Tachezy a dr. Libora Jelena se druhého přednáškového bloku navíc účastní i zoolog prof. Ivan Horáček a biochemik prof. Jan Konvalinka.

Těšíme se na Vaši účast již tuto středu.

V Praze 17. února 2020

Tým GeoQol