Koronavirus již podruhé na Přírodovědecké fakultě UK
HomeaktualityKoronavirus již podruhé na Přírodovědecké fakultě UK
Koronavirus již podruhé na Přírodovědecké fakultě UK
17.2.2020Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Koronavirus již podruhé na Přírodovědecké fakultě UK
Vážení návštěvníci webových stránek týmu GeoQol,
zájem o problematiku nového čínského koronaviru je stále značný a proto se zástupci odborné veřejnosti rozhodli uspořádat II. veřejnou přednášku a diskuzu na toto velmi skloňované téma. Pokud jste nestihli I. veřejnou přednášku, která se uskutečnila na Přírodovědecké fakultě a o které jsme informovali zde: http://geoqol.natur.cuni.cz/?p=1453, tak nevadí.
První veřejná diskuze a přednáška byla zaměřena na seznámení se s koronaviry jako specifickými typy viru, bližším geografickým seznámením se s oblastí nákazy a okolnostmi jejího vzniku. Byla představena oficiální dostupná data a studie, které byly srovnány s druhy koronavirů šířících se v minulosti (SARS a MERS). V závěrečné diskuzi došlo i na téma možné léčby koronavirové epidemie. Celý přednáškový blok se těšil hojné účasti veřejnosti i zástupců akademické sféry. K dispozici jsou například tyto 2 přednášky prof. dr. Dagmar Dzúrové, CSc. a dr. Libora Jelena, Ph.D.
Pro ty z Vás, pro které je toto téma stále zajímavé a chcete se dozvědět další aktuální informace, je připraven druhý přednáškový blok.
Těšíme se na Vás ve středu 19. 2. 2020 v 18:15 hodin v prostorách Velké geologické posluchárně na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, Albertov 6, Praha 2.
Mimo předchozích řečníků – prof. Dagmar Dzúrové, dr. Ruth Tachezy a dr. Libora Jelena se druhého přednáškového bloku navíc účastní i zoolog prof. Ivan Horáček a biochemik prof. Jan Konvalinka.
Vážení návštěvníci webových stránek GeoQol, každý z nás ví, že alkohol je návyková látka, která vykazuje velmi komplexní účinky na lidský organizmus, a to v závislosti na množství, délce konzumace a individuální vnímavosti jedince. Všichni také víme, že nadměrné pití alkoholu má neblahé zdravotní ale i sociální důsledky, které vyplývají ze změn biochemických procesů v…
Vážení návštěvníci webových stránek týmu GeoQol, v posledních dnech/týdnech veřejným prostorem nejen v Česku, ale po celém světě, hýbe téma koronavirů. Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy tak nabídne širokému spektru zájemců zajímavou veřejnou přednášku a debatu na toto velmi aktuální a hojně sledované a diskutované téma. Hovořit budou odborníci na slovo vzatí: viroložka dr. Ruth Tachezy…
Vážení návštěvníci webových stránek týmu GeoQol, dovolujeme si Vás pozvat na již 11. ročník konference Mladých demografů, která se uskuteční v Praze ve dnech 5. až 7. 2. 2020. Tato zajímavá konference je již tradičně určena především pro studenty a absolventy demografie, vítáni jsou ale i „nedemografové“ a zájemci o tuto problematiku. Každý z účastníků konference bude…
Vážení návštěvníci webových stránek týmu GeoQol, rádi bychom Vás pozvali k nám na Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy na Den otevřených dveří 2020. Ten se uskuteční ve dnech 24. – 25. 1. 2020. Fakulta bude všem zájemcům otevřena v pátek 24. 1. od 9.00 do 16.00 hodin a v sobotu 25. 1. potom od 9.00 do 15.00…
Vážení návštěvníci webu GeoQol, víte, jaké máte množství tělesného a viscerálního tuku, jakou máte fyzickou zdatnost či jaké je Vaše BMI (index tělesné hmotnosti)? Chcete zjistit, zda si myjete správně ruce? Zajímají Vás nejnovější poznatky a informace o možném riziku civilizačních chorob? Chcete změřit krevní tlak nebo získat doporučení, jak správně jíst nebo jak se…