11. ročník konference Mladých demografů

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 11. ročník konference Mladých demografů

dovolujeme si Vás pozvat na již 11. ročník konference Mladých demografů, která se uskuteční v Praze ve dnech 5. až 7. 2. 2020. Tato zajímavá konference je již tradičně určena především pro studenty a absolventy demografie, vítáni jsou ale i „nedemografové“ a zájemci o tuto problematiku.

Každý z účastníků konference bude mít tak výjimečnou možnost prezentování vlastních studií, příležitost k získání prvních konferenčních zkušeností v přátelském prostředí a především se zde otevírá prostor k diskusi o aktuálních demografických otázkách s kolegy z různých koutů Evropy a v posledních letech dokonce i z různých koutů světa.

Mimo mnoha talentovaných Ph.D studentů z celého světa, kteří budou prezentovat svoji práci v rámci přednáškových i posterových sekcí, přijali pozvání na konferenci i výkumníci z Max Planck Institute for Demographic Research – Domantas Jasilionis a Tim Riffe.

Domantas Jasilionis se zabývá sociálně ekonomickými nerovnostmi ve zdraví a úmrtnosti a Tim Riffe se věnuje formální demografií a vizualizací dat. V rámci čtvrtečního večera pak proběhne přednáška Ivany Kulhánové na téma „The Health Benefits of Music“ doprovozená hudebním vystoupením violoncellisty Petra Špačka

V návaznosti na úspěch v minulém roce bude součástí programu konference i workshop. Workshop uspořádají Ph.D studentky demografie Alyce Raybould z London School of Hygiene & Tropical Medicine a Michaela Šedovičová z London School of Economics.

Pracovním jazykem konference je angličtina.

Podrobný program konference naleznete zde. V ideálním případě prosím zaregistrujte svoji pasivní účast na konferenci prostřednictvím on-line formuláře do 4. února 2020.

Více informací naleznete na stránkách Mladých demografů.

V Praze 22. 1. 2020

Tým GeoQol