Pátý ročník Geografie pro život – Den zdraví

Pátý ročník Geografie pro život – Den zdraví

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pátý ročník Geografie pro život – Den zdraví

Vážení návštěvníci webu GeoQol,

 

letos již po páté budete mít možnost zjistit zajímavé informace o svém zdravotním stavu jako například množství tělesného a viscerálního tuku, vypočítat si Vaše BMI (index tělesné hmotnosti), zjistit informace o možném riziku civilizačních chorob, hodnotu krevního tlaku nebo rady a doporučení, jak správně jíst nebo jak se zbavit přebytečných kilogramů. Připravena je ale i řada doporučení spojených s prevencí nejčastěji se vyskytujících onkologických onemocnění. Měření CO ve vydechovaném vzduchu či testování míry závislosti u kuřáků.

 

Toto je jen malá ochutnávka toho, co Vás čeká, pokud navštívíte již pátý ročník akce Geografie pro život – Den zdraví, kterou pořádá ve čtvrtek 21. listopadu 2018 Hygienická stanice hlavního města Prahy a výzkumný tým GeoQol Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Akce se uskuteční od 9.00 do 15.00 hodin v 1. patře budovy děkanátu Přírodovědecké fakulty na Albertově 6, Praha 2.

 

Návštěvníci této zajímavé akce zaměřené hlavně na zdravý životní styl se mohou nechat změřit speciálním přístrojem OMRON BF 511, který kombinuje bimanuální a bipedální elektrody a umožňuje tak pomocí bio-impedanční metody zjistit skladbu lidského těla, tj. množství tělesného tuku v %, viscerálního tuku a vypočítat BMI. Zjištěné hodnoty budou následně zaneseny do speciálního zdravotního osvědčení, jehož ukázku najdete na konci této informace. Každý z účastníků si osvědčení odnese s sebou. Na místě budou přítomni odborníci, kteří na základě zjištěných  hodnot ve zdravotním osvědčení provedou s daným člověkem konzultaci a zároveň mu poskytnou i řadu odborných doporučení, jak o sebe lépe pečovat, jak se lépe stravovat, jak předcházet vzniku civilizačních chorob, tedy jak potlačovat rizikové faktory chronických neinfekčních chorob a naopak posilovat ty protektivní.

 

 

I v letošním roce se podařilo k účasti na letošní akci přizvat také odborníky ze Státního zdravotního ústavu v Praze a výživovou specialistku z neziskové organizace Vím, co jím, o.p.s. Program je blíže uveden na konci této zprávy.

Těšíme se na setkání s Vámi na pražském Albertově v rámci Dnů geografie.

 

V Praze dne 19. listopadu 2018

 

RNDr. Jan Jarolímek, Ph.D., MBA 
prof. RNDr. Dagmar Dzúrová, CSc.

 

 

Soubory ke stažení (zdravotní osvědčení a pozvánka na akci):

Zdravotní osvědčení

http://hygpraha.cz/Soubor.ashx?souborID=3071&typ=application/pdf&nazev=Pozvánka_Den zdraví_22.11.2018.pdf

Related Posts

Adresa

Katedra sociální geografie a regionálního rozvoje

Přírodovědecká fakulta UK v Praze
Albertov 6
128 43 Praha 2

Afiliace

affiliation

ArchPi - architektonické vizualizace
http://www.archpi.cz

Back to Top