Pozvánka na zajímavou konferenci věnovanou stárnutí populace

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pozvánka na zajímavou konferenci věnovanou stárnutí populace

Vážení návštěvníci webových stránek GeoQol,

dovolujeme si Vás pozvat na zajímavou konferenci s názvem: Knowledge for Ageing Society – Contextualising Ageing, která se uskuteční v termínu 27. a 28. června 2018 ve slovenské Bratislavě.

Místo konání: Univerzita Komenského v Bratislavě, Šafárikovo námestie 6, Bratislava, SR

Zájemci o aktivní účast se musí registrovat se svojí prezentací nebo posterem nejpozději do 15. března 2018. Poplatek je organizátory stanoven na 100 €, studenti poplatek nehradí.

Další informace jsou k dispozici na webových stránkách konference: http://striebor.net/conference.php

Cílem této konference je osvětlit specifické souvislosti stárnutí a stáří ve společenských a humanitních vědách a to s cílem rozšířit a prohloubit naše chápání tohoto nezastavitelného procesu stárnutí v celé jeho rozmanitosti. Organizátoři akce tak zvou zájemce o tuto problematiku, aby se podělili o své nápady, zkušenosti a informace o možném pokroku ve všech aspektech stárnutí. Vzhledem k tomu, že ve slovenském akademickém prostředí je stárnutí stále vzácným tématem, vítají organizátoři příležitost setkat se s jejich kolegy z různých oborů. Srdečně vítáni jsou výzkumní pracovníci v jakékoli fázi své akademické kariéry (od doktorandů až po zkušené odborníky), aby prezentovali své nápady formou prezentace nebo posteru.

Základní témata konference jsou tato (ale nemusí být omezena pouze na témata níže):

Metody ve výzkumu stárnutí;
Etika ve výzkumu stárnutí;
Stárnutí v akademickém diskurzu;
Stárnutí a prostor (soukromý a veřejný, městský a venkovský);
Stárnutí a samota;
Stárnutí a sociální sítě;
Stárnutí a násilí;
Stárnutí, chudoba a sociální vyloučení;
Různé kontexty věku (pracoviště, zdravotnictví, média, komunita, rodina atd.).

V Praze dne 19. února 2018